Siła natury i jej niedoścignione piękno

Tym razem zdjęcie jest pretekstem do rozważań bardziej filozoficznych. To zadziwiające jak bardzo skomplikowane struktury potrafi tworzyć przyroda. Człowiek tylko może próbować ją naśladować, ale niedoskonale.

Ale to być może kwestia doświadczenia. W końcu jest ona na naszej planecie "odrobinę" dłużej od nas. Wiem sam po sobie, że doświadczenie jest ogromnym czynnikiem wpływającym na efekt końcowy pracy. Widzę wyraźną różnice miedzy moimi pierwszymi próbami z fotografią, a aktualnymi pracami. Podobnie jest może z samą naturą, ale to ciężko nam sprawdzić. Być może przyroda była doskonała od samego początku. 

A więc może to dlatego, że wszystko co robi, ma jakiś cel, czemuś służy? Czy jest to struktura na liściu drzewa, czy hierarchia i podział obowiązków wśród pszczół. Lub też mięśnie geparda rozpędzające go do niebywałych prędkości. Albo moje ulubione - wyładowania elektryczne, pioruny, groźne, majestatyczne, piękne, ale przede wszystkim rozładowują powstające napięcie elektrostatyczne. 

Mam wrażenie, że wielu ludzi robi zupełnie przeciwnie. Sporo naszych tworów jest tworami samymi dla siebie, często nie służy niczemu więcej niż zaspokojeniu ego twórcy. Dlatego też staram się aby celem moich fotografii było zawsze ukazanie jakieś historii, opowiedzenie jakiejś opowieści. Wtedy są one pełniejsze i bliższe ideałowi.

Sama historia powstania tego zdjęcia nie jest niczym ciekawym, od kadr uchwycony w drodze do pracy.

Fotograf%20Radzy%C5%84%20Podlaski%20Lublin%20%C5%81uk%C3%B3w%20Parczew%20hrpstudio-blog-%20LubelskiBluszcz

Poprzedni post Następny post