Dlaczego kocham pracę jako fotograf ślubny?

Praca jako fotograf, a w szczególnie fotograf ślubny jest dużym wyzwaniem. Pary Młode decydując się na powierzenie zadania uwiecznienia na zdjęciach jednego z ich najważniejszych dni w życiu, chce mieć pewność, że na końcu będzie mieć wspaniałą pamiątkę. A dzień ślubu jest całkowicie niepowtarzalny, wiele kluczowych jego momentów to niespełna ulotna chwila, nie da się powtórzyć momentu przysięgi, nakładania obrączek, pierwszego tańca czy rzucania welonem. Dlatego też, osoba fotografującą musi być stale czujna i reagować na wszystko na bieżąco.

Praca czy artyzm?

Fotografowanie na ślubach jest dla mnie połączeniem tych dwóch światów. Z jednej strony trzeba rzeczowo i w sposób pewny realizować podstawowe założenia rzemiosła, rejestrować te kluczowe momenty i ciekawe zdarzenia między nimi, ale z drugiej strony należy szukać za każdym razem cech indywidualnych, oryginalnego szlifu, jednym słowem trzeba tchnąć ducha kreatywności w sprawdzone rzemiosło.

Dlaczego więc lubię jak mówi się o mnie Fotograf ślubny?

Między innymi dla tej możliwości tworzenia. Jestem osobą, która uwielbia pracować w sposób kreatywny. Poczucie, że przywołuje się na świat coś niepowtarzalnego jest przyjemne. Już pierwsza część procesu tworzenia fotografii, sam czas pracy aparatem, jest niezwykle stymulująca. Przykładam sprzęt do oka, ustawiam kadr, naciskam spust, szybki podgląd na wyświetlaczu i kolejny lekki uśmiech kącikiem ust. A potem kolejny i kolejny... Praca na ślubach i weselach daje też możliwość obserwacji i uczestnictwa w żywych, prawdziwych i pięknych emocjach. Są chwilę wielkiego wzruszenia,  dzikiej niekiedy radości i spokojnego i cichego romantyzmu. Ciężko mi sobie wyobrazić inne zajęcie które dostarczyłoby takich emocji w równie wielkiej ilości, co fotografia na ślubach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki pracy jako fotograf mam możliwość poznawania coraz to nowych ludzi, niekiedy są to znajomości na długi czas. Poznawania nowych ludzi, często z zupełnie innych kręgów zainteresowań i poglądów, jest niezwykle pobudzające kreatywność, a jak już wspomniałem, jest ona dla mnie ważna.

Praca ta wymaga też od osoby, która ja wykonuje ciągłego rozwoju. Trzeba być cały czas na bieżąco z trendami, trzeba cały czas doskonalić swój warsztat, nie można się zatrzymać w miejscu, jeśli klienci mają być zadowoleni. To jest ogromna motywacja, sprawia że człowiekowi cały czas się chce, a rozwijanie się daje dużo satysfakcji. A skoro jestem przy satysfakcji, to chcę jeszcze wspomnieć o największym jej źródle.  Poza samym aktem twórczym, poza dążeniem do rozwoju i ciągła droga do przodu, to uśmiechu na twarzach Pary Młodej, kiedy pierwszy raz oglądają efekty mojej pracy jako ich fotograf ślubny są właśnie największym powodem do zadowolenia!

Podsumowując

Praca jako fotograf nie jest na pewno najłatwiejszą pracą. To ogromna odpowiedzialność, duże nakłady finansowe na sprzęt, też wiele godzin pracy przy komputerze, aby dopieścić efekt końcowy, ale nawet po kilku już latach takiej działalności nie czuję ani grama znużenia i na pewno nie wyobrażam sobie, że mógłbym z tego zrezygnować! Do zobaczenia z za obiektywu  :)

Fotograf%20Radzy%C5%84%20Podlaski%20Lublin%20%C5%81uk%C3%B3w%20Parczew%20hrpstudio-blog-%20MonikaDaniel%20011 Fotograf%20Radzy%C5%84%20Podlaski%20Lublin%20%C5%81uk%C3%B3w%20Parczew%20hrpstudio-blog-%20AniaKamil%20007

Poprzedni post